Rumunia w pigułce

Rumunia to kraj w Europie Wschodniej. Graniczy z Ukrainą, Mołdawią, Bułgarią, Serbią, Węgrami i Morzem Czarnym. Rumunia liczy ponad 20 milionów ludzi i jest 7. najbardziej zaludnionym krajem w Europie.Stolicą Rumunii jest Bukareszt i liczy 2 miliony ludzi. Bukareszt został założony przez Rzymian w 1459 na miejscu wcześniejszej osady Daków zwanej Bucuresti. Miasto zostało nazwane na cześć rzeki, która przez nie przepływa - rzeki Dambovita (Bucur).Rumunia ma bogatą historię z wieloma interesującymi faktami dotyczącymi jej przeszłości, o których warto wiedzieć. Na przykład Rumunia była kiedyś częścią Cesarstwa Rzymskiego, a przez 400 lat była również częścią Imperium Osmańskiego

Wycieczka objazdowa po Rumunii

W Rumunii jest również wiele atrakcji przyrodniczych, które warto zobaczyć, takich jak Delta Dunaju czy Karpaty. Poniżej przedstawiamy ich krótki opis:

Delta dunaju w pigułce

Delta Dunaju to wyjątkowy ekosystem i jeden z najważniejszych obszarów podmokłych w Europie. Jest domem dla wielu gatunków zwierząt, roślin i ptaków. Delta Dunaju jest również wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Ten kanał znajduje się właśnie w Rumunii i zajmuje powierzchnię około 2200 kilometrów kwadratowych. Zamieszkiwana jest od ponad 10 000 lat przez ludzi, którzy odcisnęli swoje piętno na krajobrazie poprzez osadnictwo, rolnictwo, rybołówstwo i łowiectwo.

Najważniejsze informacje o Karpatach Rumuńskich

Karpaty Rumuńskie to pasmo górskie w Europie Wschodniej. Są to drugie co do wysokości góry w kraju, po Alpach Siedmiogrodzkich.Karpaty Rumuńskie to pasmo górskie w Europie Wschodniej. Są to drugie co do wysokości góry w kraju, po Alpach Siedmiogrodzkich. Najwyższym szczytem jest szczyt Moldoveanu na 2544 metrach (8346 stóp). Karpaty tworzą łuk rozciągający się od Ukrainy do Rumunii, a następnie do Bułgarii i Serbii.Karpaty rumuńskie były zamieszkane od czasów starożytnych przez ludzi, których przyciągały tam bogactwa naturalne i strategiczne położenie na szlakach handlowych między Azją a Europą.

mąka graham lidl